Polityka plików Cookie
Dodaj do ulubionych  |  Ustaw startową   Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych
 
Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i MedycznychRaf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych
OFERTA | O FIRMIE | ZARZĄD FIRMY | AKTUALNOŚCI | SPALARNIA ODPADÓW | DECYZJE | KONTAKT
 

70-lecie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu
2009-07-11

Raf-Ekologia

Raf-Ekologia

Raf-Ekologia

Raf-Ekologia

Raf-Ekologia

Raf-Ekologia
   
Raf – Ekologia Sp. z o.o. w Jedliczu wsparła organizację I Zjazdu Absolwentów Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, który odbył się w dniu 20 czerwca 2009 r., z okazji 70-lecia istnienia placówki.

Absolwenci mieli okazję spotkać się ponownie po latach w murach szkoły, w której jako uczniowie spędzili kilka lat swojego życia. Godnie przywitani przez młodszych kolegów – obecnych uczniów szkoły zrewanżowali się, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wspomnieniami związanymi z nauką w jedlickiej szkole.

Początki szkoły sięgają roku 1938. W tym okresie funkcjonowała jako Zawodowa Szkoła Dokształcająca z siedzibą w Potoku. W roku 1941 szkołę przeniesiono do Jedlicza, gdzie po zakończeniu wojny została przekształcona w Publiczną Średnią Szkołę Zawodową. Nauka odbywała się wówczas w dawnym budynku szkoły podstawowej. Okres lat 50 – 60 to czas szybkiego rozwoju szkoły. Powstają budynki warsztatów oraz nowej szkoły. Jest to też czas współpracy placówki z lokalnymi zakładami pracy: Rafinerią Nafty oraz Zakładem Produkcyjno – Remontowym Energetyki, w których znaczna część pracowników to absolwenci szkoły, przekształconej wówczas w Państwową Zasadniczą Szkołę Mechaniczną.

Kolejne lata mimo wielu trudności przyniosły dalszy rozwój jedlickiej placówki działającej od 2000 r. pod nazwą Zespołu Szkół Zawodowych im. Armii Krajowej w Jedliczu.

Powstały nowe kierunki kształcenia młodzieży, unowocześniono bazę dydaktyczną, szkoła zaczęła uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności poprzez organizację akcji charytatywnych, udział w wielu konkursach, olimpiadach, i zawodach sportowych jak również organizację imprez rocznicowych i promujących szkołę na zewnątrz, czym ugruntowała sobie dobrą opinię oraz zaufanie rodziców i uczniów.

Powrót

  Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych
Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych
Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych
Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych
Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i MedycznychRaf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i MedycznychRaf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych

 

Wszelkie prawa zastrzeżone dla RAF-EKOLOGIA - spalarnia odpadów przemysłowych i medycznych.
Projekt i wykonanie: Piotr Lidwin

POLITYKA TRANSPARENTNOŚCI