Polityka plików Cookie
Dodaj do ulubionych  |  Ustaw startową   Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych
 
Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i MedycznychRaf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych
OFERTA  |  O FIRMIE  |  ZARZĄD FIRMY  |  SPALARNIA ODPADÓW  |  DECYZJE
AKTUALNOŚCI  |  KONTAKT
 

Raf – Ekologia Sp. z o.o. współorganizatorem III Międzywojewódzkiego Memoriału
2008-12-03
III Międzywojewódzki Memoriał im. BOGUSŁAWA DZIURY w strzelectwie sportowym - Jedlicze 2008

Raf-Ekologia

Raf-Ekologia

Raf-Ekologia

Raf-Ekologia

   

„Miałem wielki szacunek dla tego człowieka. Zawsze będę o Nim pamiętał. Memoriał uważam za rozpoczęty”. Tymi słowami burmistrz Jedlicza, Zbigniew Sanocki, zakończył swoje przemówienie, a zarazem rozpoczął turniej rywalizacji sportowej, który rozgrywał się w Jedliczu w dniach 14 – 15 listopada 2008r.

Na uroczystym rozpoczęciu obecni byli honorowi goście: matka i syn Bogusława Dziury, Daniela i Ryszard Dziurowie, burmistrz Jedlicza, Zbigniew Sanocki, zastępca burmistrza, Piotr Rostek, starszy wizytator ds. obronnych Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, Waldemar Stahl, przedstawicielka Starostwa Powiatowego, Grażyna Ostrowska.

W przemówieniach naprawdę wiele ciepłych słów padło pod adresem naszego nieodżałowanego kolegi, którego pamięć uczczono minutą ciszy. To święto sportu Jemu jest poświęcone. Pamiętamy o tym my wszyscy, którzy Go znaliśmy. Znowu spotkali się ludzie z różnych szkół, a towarzyszył im duch rywalizacji sportowej. W ciągu dwu dni turnieju rozegrano konkurencje: strzelanie z pistoletu pneumatycznego i karabinka pneumatycznego, w następujących kategoriach wiekowych: młodzik – młodziczka, junior młodszy – juniorka, junior - juniorka, senior – seniorka oraz  Szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Nic nie zmieniło się od zeszłego roku. Strzelectwo sportowe święci triumfy, a świadczy o tym obecność

wielu klubów i drużyn strzeleckich, których klasyfikacja zespołowa przedstawia się następująco:

  1. MUKS „Podkarpacie” Jedlicze,
  2. MUGKS „Nafta” Krosno,
  3. PTS „Walter” Rzeszów,
  4. LOK „Twierdza” Przemyśl,
  5. „Promień” Bochnia,
  6. AZS Częstochowa,
  7. „Kasztelan” Rzeszów.
Najmłodszym uczestnikiem zawodów strzeleckich był 10-letni Damian Rzońca, który otrzymał puchar ufundowany przez wiceprzewodniczącego Rady Gminy Jedlicze, Tadeusza Leśniaka. Widać, że strzelectwo łączy pokolenia, bowiem w uroczystości brał również udział żołnierz Armii Krajowej, pan Józef Bochenek.

Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się na stronie internetowej www.muks.gosir.home.pl

Konkurs przeprowadzono na strzelnicy Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu. Równocześnie z zawodami strzeleckimi rozgrywano Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej na hali GOSiR-u w Jedliczu. W kategorii dziewcząt zwyciężyło LO im. M. Konopnickiej w Jedliczu, w kategorii chłopców ZS im. Armii Krajowej w Jedliczu.

Organizatorami III Memoriału byli:
- MUKS „Podkarpacie” Jedlicze,
- Urząd Miasta i Gminy Jedlicze,
- Zarząd Wojewódzki LOK w Rzeszowie,
- Podkarpacki Związek Strzelectwa Sportowego w Rzeszowie,
- GOSiR Jedlicze,
- Raf – Ekologia Sp. z o.o. w Jedliczu.

Memoriał to zasługa bardzo wielu ludzi. Przewodził im zawsze energiczny i pełen zapału nauczyciel z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu i trener strzelectwa sportowego, Andrzej Cynarski. „Sport daje szansę młodym ludziom na inne spojrzenie w przyszłość, pokazuje sposób na życie” – mówili uczestniczący w uroczystościach zaproszeni goście. Sport rzeczywiście jest potrzebny w życiu, to świetna okazja do integracji młodzieży, dorosłych, nas wszystkich. To chyba najważniejsza idea III Memoriału im. Bogusława Dziury. Tego typu zawody są odskocznią od prozy życia szkolnego, dają szansę na wykazanie się, na potwierdzenie swoich umiejętności, zdobycie popularności, rozwój fizyczny i duchowy.

 Najmilszym momentem było rozdanie nagród, dyplomów i medali, którym zakończono święto strzelectwa sportowego w Jedliczu. „Wiemy, że jeszcze wiele musimy się nauczyć, ciągle pracujemy nad lepszą organizacją Memoriału. Dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których turniej nie odbyłby się już trzeci raz. Chciałbym także serdecznie podziękować koleżankom i kolegom z ZS im. AK  oraz LO Jedlicze za pomoc w organizacji zawodów” – mówił pomysłodawca przedsięwzięcia Andrzej Cynarski.

Pamięć łączy przeszłość z przyszłością, więc przypominamy, że już za rok odbędzie się IV Memoriał im. Bogusława Dziury.


opracował: Zbigniew Młodziński


Powrót

  Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych
Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych
Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych
Raf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i MedycznychRaf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i MedycznychRaf-Ekologia - Spalarnia Odpadów Przemysłowych i Medycznych
POLITYKA ZINTEGROWANEGO SYSTEMU ZARZĄDZANIA
 

Wszelkie prawa zastrzeżone dla RAF-EKOLOGIA - spalarnia odpadów przemysłowych i medycznych.
Projekt i wykonanie: Piotr Lidwin

POLITYKA TRANSPARENTNOŚCI